pultuszczak

Facebook

Płacili znalezioną kartą

2021-04-22 2:04:41

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy znaleźli portfel z dokumentami i kartą płatniczą, a później nią płacili. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu pułtuskiego. Policjanci z posterunku w Pokrzywnicy rozpoznali mężczyzn i zatrzymali ich kilka godzin po zdarzeniu

Kilka dni temu, dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia portfela, w którym znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz karta płatnicza. Ponadto z karty bankomatowej wykonane były transakcje zbliżeniowe. Pokrzywdzony powiadomił, że zgubił, bądź zostawił portfel z całą zawartością na stacji. Kilka godzin później otrzymał wiadomość, że jego kartą płatniczą zostały wykonane cztery transakcje zbliżeniowe na łączną kwotę 150 zł na tej samej stacji paliw.

Będący na miejscu funkcjonariusze, po obejrzeniu nagrania z monitoringu ustalili, że złodziejami są dwaj mężczyźni z powiatu pułtuskiego. Kilka godzin po zdarzeniu, patrolując stacje paliw, mundurowi z Posterunku Policji w Pokrzywnicy, rozpoznali mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i zatrzymali ich.
35- i 53-letni mieszkańcy powiatu pułtuskiego nie spodziewali się, że po tak krótkim czasie namierzy ich policja. Mężczyźni wskazali miejsce pozbycia się portfela z dokumentami, a kartę płatniczą wyrzucili. W trakcie czynności, policjanci ustalili, że złodzieje próbowali zapłacić kartą również na innej stacji, ale transakcja została odrzucona. Rabusie w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.
Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Chrońmy swoją tożsamość!

Złodzieje skutecznie potrafią wykorzystać przywłaszczone dokumenty tożsamości, czy kartę płatniczą. Pamiętajmy, aby utratę dokumentów lub karty płatniczej zgłosić w urzędzie, który dany dokument wydał oraz w banku celem jego zastrzeżenia.

Kradzież albo zgubienie dokumentów tożsamości lub karty płatniczej to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby uniknąć problemów, skradziony dokument należy jak najszybciej zastrzec. Wystarczy zgłosić dokument w jednym z banków.

 

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…