pultuszczak

Facebook


PIRAT DROGOWY W RĘKACH POLICJI

2019-05-09 11:57:07

Kierowca samochodu osobowego, nie zachowując bezpiecznej odległości, uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Kontynuował jazdę i potrącił rowerzystę, a oddalając się z miejsca zdarzenia, uderzył w ogrodzenie posesji. 27-latek, mając ponad dwa promile alkoholu, podjął nieskuteczną próbę ucieczki

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w środę, tuż przed godziną 20. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w płot jednej z posesji na terenie gminy Zatory.
Okazało się, że 27- letni mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania samochodem osobowym, a po zbadania na stan trzeźwości kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile.
Na szczęście wskutek nieodpowiedzialnego rajdu mężczyzny, zarówno kierowca uszkodzonego pojazdu jak i rowerzysta, nie doznali żadnych poważnych obrażeń. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatami karnymi. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.
Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywny.

sierż. Daniel Podlasin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *