pultuszczak

Facebook


PIRACI DROGOWI TRACĄ PRAWA JAZDY

2020-02-11 6:50:45

Przez 3 miesiące bez prawa jazdy będą musieli obejść się kierowcy, którzy w ostatnich dniach wpadli w ręce pułtuskich mundurowych. Powód? Rażąca prędkość z jaką poruszali się w obszarze zabudowanym

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy prędkościach powyżej 100 km/h czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Niestety w ostatnim czasie nad wyraz nierozsądnym zachowaniem pokierowały się trzy osoby:

– 34 – letni mieszkaniec pow. makowskiego – kierowca Porsche – 109 km/h (przekroczenie prędkości w Głodowie);
– 42 – letnia mieszkanka gminy Obryte – kierująca Hondą – 102 km/h (w Psarach);
– 30 letni mieszkaniec Warszawy – kierowca Citroena – 103 km/h (w Przemiarowie).

W konsekwencji funkcjonariusze zatrzymali ww. uprawnienia do kierowania pojazdami, nałożyli 400 – złotowe mandaty karne połączone z 10 punktami.

Warto przypomnieć, że zatrzymanie prawa jazdy według znowelizowanych przepisów następuje w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem podczas 3-miesięcznego zakazu, będzie natomiast skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejny etap, jaki czeka lekceważących prawo zmotoryzowanych to cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *