pultuszczak

Facebook


PIŁEŚ, NIE JEDŹ!

2017-08-04 1:59:34

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy funkcjonariusze przebadali ponad 6700 kierowców. Niestety 72 z nich kierowało po alkoholu

Priorytetem policjantów jest wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców stwarzających zagrożenia dla innych. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy funkcjonariusze przebadali ponad 6700 kierowców, z czego 6 kierowało pojazdem mechanicznym będąc w stanie po użyciu alkoholu, 33 rowerzystów w stanie nietrzeźwości, 8 mając do pół promila alkoholu w organizmie i aż 25 odważyło się wsiąść „za kółko” popełniając przestępstwo- wyniki badań tych ostatnich przekraczały pół promila.
Apele Policji i działania prewencyjne nie przyniosły zadowalających efektów. Nadal są te „odważne osoby” które po alkoholu siadają za kierownicą pojazdu.
Kierowco! Picie alkoholu uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem, pogarsza koordynację ruchów, powoduje pogorszenie widzenia oraz zmniejsza szybkość reakcji.
Przypominamy, że nie ma takiego poziomu alkoholu we krwi, który nie powodowałby zaburzeń.
Nietrzeźwy użytkownik drogi stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale także dla innych ludzi.
Prowadzenie pojazdów i spożywanie alkoholu nie idą ze sobą w parze, dlatego informujemy- pułtuska drogówka będzie prowadziła wzmożone działania pod kątem trzeźwości celem wyeliminowania z ruchu tych „zbędnych kierowców”.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *