pultuszczak

Facebook

Pił i jeździł mimo zakazu

2021-04-21 8:43:09

Wnioskiem o ukaranie do sądu zakończyła się beztroska podróż rowerzysty. Pijany 62-latek, w ciągu paru godzin, został zatrzymany dwukrotnie przez policjantów pułtuskiej drogówki. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź!

14 kwietnia, o godzinie 11 w miejscowości Kowalewice Włościańskie, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej Policji, zwrócił uwagę na niepewnie jadącego rowerzystę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, jechał jednośladem mając blisko promil alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać na rower. Użytkownik jednośladu miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nie spodziewali się jednak, że parę godzin później z tym samym pijanym rowerzystą spotkają się inni policjanci z pułtuskiej drogówki. Tym razem mężczyzna był jeszcze bardziej pijany i ponownie złamał sądowy zakaz. Sprawą nieodpowiedzialnego cyklisty zajmie się teraz pułtuski sąd.
Nietrzeźwy rowerzysta stanowi szczególne zagrożenie na drodze nie tylko dla samego siebie. Pamiętajmy, nietrzeźwi rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…