pultuszczak
Piknik rodzinny ” Z miłości do Polski”

2023-07-10 12:25:38

W minioną sobotę, na terenie Domu Polonii w Pułtusku odbył się piknik rodzinny, otwierający cykl wakacyjnych spotkań Prawa i Sprawiedliwości z Polakami.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Pułtuska i wszystkim gościom za dzisiejszy radosny piknik rodzinny pod hasłem #ZMiłościDoPolski. To właśnie w Pułtusku Prawo i Sprawiedliwość.

rozpoczyna wakacyjne spotkania z Polakami. Do parku przy Dom Polonii Pułtusk przyjechali m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, premier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek – poseł na Sejm RP, ministrowie, wiceministrowie, parlamentarzyści, którym miałem zaszczyt towarzyszyć. Chcemy, aby polskie rodziny były bogate, aby Polska była wielka. Jesteśmy bardzo blisko tego, aby dogonić Zachód. Rozwiązujemy problemy, pomagamy rolnikom – mówił do zebranych w amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona premier Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że Pułtusk nie został wybrany na miejsce pierwszego pikniku przypadkowo, nawiązując do faktu, że w 2020 r. to właśnie w tym amfiteatrze świętowano zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

– Te głosy znowu są nam potrzebne, żeby ta droga, która została rozpoczęta zwycięstwem Andrzeja Dudy w 2015 r., była kontynuowana – powiedział prezes PiS. – Sensem tej drogi była zmiana systemu ekonomicznego w naszym kraju. Ten poprzedni był bardzo niesprawiedliwy i bardzo nieefektywny – stwierdził.

Pogoda dopisała, nastroje uczestników pikniku również. Były gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, smakowity poczęstunek. A przede wszystkim szczere rozmowy o Polsce i jej przyszłości, za które dziękuję licznie zebranym w pułtuskim amfiteatrze mieszkańcom Pułtuska i Mazowsza.
Henryk Kowalczyk


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *