pultuszczak

Facebook
Pijany wylądował w rowie

2022-05-24 8:10:44

Każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza zagrożenie dla innych uczestników dróg. Pułtuscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kolejnych pijanych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do dwóch lat więzienia.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku jest sprawą priorytetową. Dlatego każdego dnia na drogach naszego miasta i powiatu mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących.

O tym jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą poruszanie się „pod wpływem” przekonał się 20 – letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który swoją podróż zakończył w rowie. Badanie alkomatem wykazało ponad 1.5 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *