pultuszczak

Facebook

Pijany ukradł samochód

2016-07-29 10:14:35

Wyszkowscy policjanci zatrzymali 25-latka, który ukradł osobowego peugeota. Na dodatek kierował nim w stanie nietrzeźwości.

Jak się okazało, właściciel tego pojazdu pozostawił go przed sklepem z kluczykami w stacyjce i dokumentami. Sprawca odpowie teraz za kradzież oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu z parkingu przed sklepem na terenie miasta. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że właściciel pozostawił otwarte, z kluczykami w stacyjce i dokumentami auto, a sam poszedł na zakupy. Gdy wyszedł ze sklepu, samochodu już nie było.
Kilka minut po zgłoszeniu patrolujący okolicę policjanci zauważyli jadącego skradzionym peugeotem mężczyznę. Ten na widok radiowozu zaczął przyspieszać, potem zatrzymał samochód i próbował uciekać pieszo. Jednak jego ucieczka trwała krótko, bo chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Przy mężczyźnie znaleziono też kartę bankomatową należącą do właściciela peugeota. Na dodatek szybko okazało się też, że sprawca jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Zatrzymany 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz przed sądem odpowie za kradzież pojazdu i jazdę w stanie nietrzeźwości.
Odzyskany samochód natomiast wrócił do właściciela.
Policja apeluje!
Pamiętajmy o stosowaniu podstawowych zabezpieczeń naszych pojazdów. Nie pozostawiajmy kluczyków w stacyjce, otwartych drzwi czy też wartościowych rzeczy w widocznym miejscu. Nawet podstawowe zabezpieczenie, to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej na kradzież. Pamiętajmy też, że „okazja czyni złodzieja”.

Autor: st. sierż. Marta Gierlicka/AC

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…