pultuszczak

Facebook
Pijany staranował ogrodzenie

2023-02-07 8:35:18

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący citroenem, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Policjanci z pułtuskiej komendy ustalili, że oprócz promili, 32-latek miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany dzięki właściwej reakcji świadków i policjantów z prewencji

W sobotę, po godzinie 22:00, dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał informację od świadków zdarzenia o kierującym, który wjechał w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast udali się w rejon wskazany w zgłoszeniu. Jak ustalili mundurowi, kierujący osobówką stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 1.5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym stróżów prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *