pultuszczak

Facebook

Pijany spowodował kolizję

2021-09-07 11:58:42

W ubiegły weekend pijany kierowca forda w Pułtusku spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd

W minioną sobotę, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Pułtusk. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierowca pojazdu Ford Transit nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do kolizji w której uszkodzeniu uległy trzy pojazdy. Okazało się, że 27–latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego natychmiast stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…