pultuszczak

Facebook


Pijany nie zatrzymał się do kontroli

2017-07-07 2:50:06

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 33-letni mieszkaniec gminy Świercze. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami

Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymywali do kontroli Opla. Jednak jego kierowca zignorował polecenie policjantów, przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna kontynuował ucieczkę przez kilka kilometrów, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Stracił panowanie nad pojazdem, na łuku drogi wjechał na pole. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierujący był pijany. 33-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Przewoził 3 – letnie dziecko – bez fotelika i pasów bezpieczeństwa. Na szczęście nie doszło do tragedii, chłopcu nic się nie stało. Zaopiekowała się nim rodzina. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli.
Teraz stanie przed sądem i odpowie ze popełnione przestępstwa i wykroczenia. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu także kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.
Wielu tragedii można by uniknąć, gdyby w porę zareagował znajomy, pasażer, ktoś z rodziny, czy jadący w pobliżu kierowca. Nie pozwólmy nietrzeźwemu prowadzić samochodu. Nie bądźmy obojętni, bo w grę wchodzi ludzkie życie i zdrowie.
Każdy z nas może zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Jest to tak zwane zatrzymanie obywatelskie, które nie jest obowiązkiem, ale prawem. Ceną za reakcje może być ludzkie życie!

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *