pultuszczak

Facebook


PIJANY MOTOCYKLISTA UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ

2018-05-17 9:42:26

35-latek chciał uniknąć policyjnej kontroli. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło powód jego ucieczki. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu. Patrolujący miejscowość Pniewo policjanci, podjęli próbę zatrzymania kierującego motocyklem. Jego kierowca zignorował sygnały podawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. W miejsce skierowane zostały dodatkowe patrole Policji. Po kilkukilometrowym pościgu mężczyzna porzucił motor i pieszo uciekał przez las. Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania. Po około 10 minutach zatrzymali 35- latka na posesji jego rodziców. Powodem zachowania mężczyzny okazał się stan w jakim się znajdował. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.
Na wniosek tutejszej jednostki zastosowano wobec niego dozór z obowiązkiem stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie. Na poczet grożącej podejrzanemu kary policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz mienie w postaci motocykla.
Mężczyzna będzie się teraz tłumaczył przed sądem za ucieczkę, kierowanie w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *