pultuszczak

Facebook

Pijany kierowca zatrzymany

2021-03-04 12:04:25

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez funkcjonariuszy posterunku policji w Świerczach. 65 – letni kierowca opla, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawiania wolności do lat 2

2 marca, około godziny 20, w Godaczach, policjanci z posterunku policji w Świerczach zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 65 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jadąc osobowym oplem, miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. To kolejny nietrzeźwy w ostatnim czasie wyeliminowany z ruchu drogowego przez mundurowych ze Świercz.
Pułtuscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy oso ba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.
Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę!

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…