pultuszczak

Facebook
Pijany kierowca zabił 14 -latka

2022-05-04 4:00:22

Tragiczny wypadek w powiecie ostrołęckim

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, do wypadku doszło 24 kwietnia tego roku, w miejscowości Przystań, gm. Olszewo Borki.

W toku śledztwa ustalono, że około godz. 19.40, Paweł M. jechał samochodem marki Renault Laguna. Poruszał się po drodze publicznej w miejscowości Przystań. Po drodze rowerem jechał też młody chłopiec. Kierowca auta nie zachował należytej ostrożności na drodze i prawidłowej techniki jazdy. Nadto, niewłaściwie obserwował drogę oraz jechał z nadmierną prędkością. W wyniku tych umyślnych zaniedbań, najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku jazdy roweru, którym jechał 14 – latek. Uderzenie było tak silne, że chłopiec zmarł na miejscu wypadku wskutek odniesionych obrażeń. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na miejscu tragicznego zdarzenia przeprowadzono oględziny, zabezpieczono rower do dalszych badań, przesłuchano świadków. Przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Przyczyną śmierci chłopca był uraz wielonarządowy.

Kierowca Paweł M. sam zgłosił się na policję. Podczas zatrzymania czuć było wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało obecność alkoholu w organizmie zatrzymanego w ilości około 2,2 promila.

Pawłowi M. przedstawiono zarzuty umyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia, oraz prowadzenia samochodu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Podejrzany nie przyznał się do spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć chłopca.

Do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec Pawła M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane sprawcy przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *