pultuszczak

Facebook

PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

2022-03-17 7:25:39

Pijany kierowca opla, w miejscowości Rozdziały, spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 69-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd

W miniony wtorek, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Rozdziały, gm. Obryte. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierowca pojazdu opel nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do kolizji z citroenem. Okazało się, że 69–latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego natychmiast stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa.

 

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Praktycznie w każdym tygodniu, tylko na drogach powiatu pułtuskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każdy, kto siada za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców. Dzięki między innymi takim działaniom, kolejni kierowcy “na podwójnym gazie” zostają wyeliminowani z ruchu drogowego.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…