pultuszczak

Facebook


Pijany kierowca potrącił motorowerzystę

2021-02-17 10:48:36

15 lutego, około godziny 18, w Zbroszkach doszło do wypadku drogowego. Nietrzeźwy 21-letni kierowca VW uderzył w motorowerzystę i oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu

Przed godziną 18, pułtuscy policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego w Zbroszkach, gmina Winnica, gdzie sprawca oddalił się z miejsca. Z informacji wynikało, że kierowca, który brał udział w zdarzeniu, jedzie srebrnym passatem w kierunku Pułtuska. Na trasie drogi wojewódzkiej nr 571, policjanci z drogówki zauważyli jadący pojazd z uszkodzonym przodem, co mogło świadczyć, że brał udział w wypadku. Natychmiast udali się za osobowym VW i zatrzymali go. Kierowca, widząc policyjny radiowóz, zatrzymał auto i przesiadł się na tylne siedzenie, chowając się za fotelem pasażera, ponadto zamknął pojazd od wewnątrz. Po kilkukrotnym poleceniu policjantów, mężczyzna nie reagował, wobec czego wybili szybę tylną w pojeździe, wyciągnęli z auta i zatrzymali go. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że sprawcą wypadku drogowego był 21-letni kierowca VW, który podczas manewru wyprzedzaniu uderzył w motorowerzystę i nie zatrzymał się, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu zdarzenia był świadek, który widział moment wypadku. W wyniku zdarzenia, 25-letni motorowerzysta z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *