pultuszczak

Facebook

Pierwszy nietrzeźwy sternik

2021-04-13 11:03:25

Policjanci prewencji pełniąc służbę na wodzie zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności

Mimo że do rozpoczęcia sezonu letniego pozostało jeszcze trochę czasu, to ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. W związku z tym, pułtuska policja rozpoczęła również służbę na wodzie i prowadzi kontrole na rzece Narew. Głównym celem stróżów prawa jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich korzystających z wodnego wypoczynku.

W słoneczne niedzielne popołudnie, policjanci, patrolując szlak żaglowy na wysokości miejscowości Gzowo, zatrzymali do kontroli 44–letniego mieszkańca Pruszkowa. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym sezonie to pierwszy taki przypadek w rejonie powiatu pułtuskiego

Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga – jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Apelujemy o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

 

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…