pultuszczak

Facebook


Pierwszy nietrzeźwy sternik

2021-04-13 11:03:25

Policjanci prewencji pełniąc służbę na wodzie zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności

Mimo że do rozpoczęcia sezonu letniego pozostało jeszcze trochę czasu, to ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. W związku z tym, pułtuska policja rozpoczęła również służbę na wodzie i prowadzi kontrole na rzece Narew. Głównym celem stróżów prawa jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich korzystających z wodnego wypoczynku.

W słoneczne niedzielne popołudnie, policjanci, patrolując szlak żaglowy na wysokości miejscowości Gzowo, zatrzymali do kontroli 44–letniego mieszkańca Pruszkowa. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym sezonie to pierwszy taki przypadek w rejonie powiatu pułtuskiego

Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga – jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Apelujemy o rozsądek! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

 

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *