pultuszczak

Facebook


Pierwsze takie szkolenie w kraju

2016-10-27 10:05:46

Ciekawie, przejrzyście i aktywnie – tak w trzech słowach można podsumować warsztaty defensywnej jazdy samochodem, które zorganizowano w Zespole Szkół w Golądkowie

W szkoleniu, przeprowadzonym 12 października przez przedstawicieli Akademii Zrównoważonego Bezpieczeństwa, uczestniczyli uczniowie klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa oraz pierwszoklasiści rozpoczynający kształcenie w nowej odsłonie tego zawodu – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Zajęcia pozwoliły młodzieży zrozumieć jak skutecznie przeciwdziałać wypadkom drogowym i jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub środków psychoaktywnych. Wykorzystanie profesjonalnego telemetrycznego symulatora jazd umożliwiło uczestnikom warsztatów wejście w rolę kierowcy i poznanie własnych zachowań w sytuacjach stresu i obniżonej sprawności psychomotorycznej. Młodzi i przyszli kierowcy uczyli się rozpoznawać i przewidywać zagrożenia występujące na drodze, analizowali wypadki drogowe oraz wpływ środków psychoaktywnych na percepcję kierowcy. Proponowane przez prowadzącego ćwiczenia rzucały nowe światło na codzienne zachowania uczestników ruchu drogowego, a efekty niektórych z nich zaskakiwały nawet obecnych na sali instruktorów nauki jazdy.
Po zakończonym szkoleniu młodzież otrzymała dyplomy z rąk dyrektor Ewy Leszczyńskiej, stając się jednocześnie ambasadorami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
img_4600

img_4637

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *