pultuszczak

Facebook


Piękny jubileusz Warszawskiej Syrenki

2015-04-08 5:32:04

Wyłoniono zwycięzców do XXXVIII ogólnopolskich zmagań recytatorskich w Warszawie, organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury

To piękny jubileusz, konkurs  znany, lubiany i słynący z doskonałej organizacji,  ale… – Czymże jest dziesiąty, skromny jubileusz wobec 250-lecia teatru publicznego w Polsce, 135-letniej tradycji teatru Pułtuska i 449-lecia, jeśli chodzi o szkolny teatr  jezuicki –  zwróciła się do zebranych, w 4 Stronach Świata,  organizatorka przedsięwzięcia dyrektor MCKiS  Izabela Sosnowicz-Ptak. Sięgnęła też do przeszłości. – Przez dziesięciolecie powiat pułtuski reprezentowali uczniowie ze Strzegocina, Płocochowa, Świercz, Bobów, Skaszewa oraz Pułtuska. Wśród laureatów chciałabym wymienić kilka nazwiska, które pojawiały się kilkakrotnie i zapadły nam w pamięci – to jest Michalina Majewska, Daria Borek, Katarzyna Borek, Michał Szurga,  Renata Jackowska, Bartłomiej Rybarczyk…

Prezentacje w trzech kategoriach (klasy 0-III i IV-VI szkół podstawowych oraz klasy I-III szkół gimnazjalnych) oceniało jury – Lech Chybowski, Grażyna M. Dzierżanowska, Izabela Koba. W pierwszej kategorii nagrodziło: 1. Antoniego Jastrzębskiego z PSP w  Świerczach (reprezentant powiatu w stolicy); 2.Jana Wielechowskiego z PM nr 4 w Pułtusku; 3. Amelię Sitkowską z PSP nr 2 w Pułtusku. Wyróżniło: Amelię Waszkiewicz z PSP w Płocochowie i Anielę Jastrzębską z PSP w Świerczach. Wyróżnienie poza regulaminowe otrzymał Maksymilian Ołdakowski ze Świercz za wzruszającą interpretację i dobór wiersza („Żołnierz polski” Władysława Broniewskiego).

W kategorii drugiej zwyciężyła Alicja Stańkowska z PSP nr 3 w Pułtusku (reprezentantka), drugą nagrodę otrzymała Sara Szczygieł z PSP w Płocochowie, trzecią Katarzyna Borek ze Skaszewa. Wyróżnienia: Michalina Dębowska z PSP nr 4 w Pułtusku, Karolina Pychewicz ze Skaszewa i Klaudia Wierzchoń z PSP nr 3 w Pułtusku.

W kategorii trzeciej zwyciężył Paweł Załoga z PG nr 1 w Pułtusku (reprezentant), drugie miejsce przypadło Magdalenie Kopeć z PG nr 2 w Pułtusku, trzecie Bartoszowi Chimkowskiemu z PG nr 1 w Pułtusku. Wyróżnienie – Weronika Dawidczyk z PG w Dzierżeninie.

Jury podkreśla wysoki poziom konkursu (wskazując na uczestników grupy starszej i najstarszej)  i ciekawy dobór tekstów prezentacyjnych, jednocześnie zwraca uwagę na niestosowność udziału w konkursie eliminacyjnym uczestników, którzy mają wady wymowy i kłopoty z dykcją.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *