pultuszczak

Facebook
Pięć złotych medali NARWI!

2015-12-29 1:52:43

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się 13 grudnia w Siedlcach, kończyły sezon startowy zawodników MKS NAREW Pułtusk

Wśród 20 zawodniczek i 37 zawodników na starcie stanęło 6 zawodników i jedna zawodniczka z Pułtuska. Barw NARWI bronili: Maciej Ćwik- kat. 50 kg, Kacper Dąbrowski – kat. 69 kg, Kamil Czarnecki – kat. 85 kg, Paweł Jasiński – 85 kg, Paweł Szmeja – 94 kg, Daniel Sokołowski – kat. + 105 kg i Karolina Pniewska – kat. 50 kg.

Zawody były przeglądem aktualnych możliwości mazowieckich klubów. Pułtuska NAREW potwierdziła swoją wysoka pozycję, zajmując II miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za UOLKA Ostrów Mazowiecka, a przed Mazovią Ciechanów. Bardziej wymowne były rezultaty w klasyfikacji indywidualnej. Pułtuszczanie wywalczyli pięć złotych medali: Maciej Ćwik wynikiem 123 kg, Karolina Pniewska – 48 kg, Paweł Jasiński – 290 kg, Paweł Szmeja – 280 kg, Daniel Sokołowski – 250 kg. Brązowy medal zdobył Kamil Czarnecki – 220 kg.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika mistrzostw pułtuszczanie okazali się najlepsi w trzech grupach wiekowych. Grupę juniorów do 16 lat wygrał Paweł Szmeja, grupę do 17 lat Daniel Sokołowski i grupę do 20 lat Paweł Jasiński.

Wart zaznaczenia jest występ młodziutkiej, trzynastoletniej Karoliny Pniewskiej, która w Siedlcach przeżywała swój sportowy debiut.Wypadła znakomicie, nie poddała się stresowi, zaliczyła w dobrym stylu wszystkie sześć podejść, prezentując poprawną technikę. Szczególnie wysoką formę, jak na koniec sezonu, wykazali Paweł Szmeja, który dzień wcześniej wrócił ze zgrupowania kadry narodowej w Giżycku i Paweł Jasiński, przebywający w listopadzie na zgrupowaniu kadry w Zakopanem. Zawodnicy ci przygotowują się do startów w reprezentacji Polski w 2016 roku.

2 grudnia odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków MKS NAREW. Było okazją do oceny praca klubu w latach 2011-2015. Uznano, że wymiernym wyznacznikiem jego sportowego dorobku i skuteczności w szkoleniu młodzieży jest punktacja w ministerialnym systemie krajowej rywalizacji dzieci i młodzieży. MKS NAREW zdobywa corocznie 40 punktów i jest obok lekkoatletów z MKS Pułtusk filarem sportu kwalifikowanego w gminie Pułtusk. w bieżącym roku nasza gmina uplasowała się na 208. miejscu w stawce 820 gmin w kraju.

Duże znaczenie dla działalności klubu ma hojność prywatnych sponsorów. Szczególne słowa wdzięczności i podziękowania skierowano do panów: Marcina Pieńkosa, Andrzeja Grabowskiego, Adama Makowskiego, Józefa Łatyfowicza, Waldemara Wojtaszka i Sławomira Białczaka.

W części wyborczej zebrania dokonano wyboru członków zarządu, który ukonstytuował się w składzie: prezes Tomasz Suskiewicz, wiceprezes Waldemar Wojtaszek, sekretarz Piotr Wiernicki, skarbnik Łukasz Gryc i członkowie: Sławomir Białczak, Zdzisław Pieńkos, Jerzy Szczepankowski i Ireneusz Gregajtys.
s1

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *