pultuszczak

Facebook


Pięć dni szczególnego nadzoru nad pieszymi

2016-10-26 8:47:55

W minionym tygodniu pułtuscy policjanci realizowali wzmożone działania o nazwie „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”. Celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie obyło się bez mandatów i pouczeń

W dniach od 17 do 21 października pułtuscy policjanci realizowali wzmożone działania o nazwie „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”. Podczas realizacji zadań na drodze funkcjonariusze ujawnili łącznie 102 wykroczenia, w tym 20 popełnionych przez pieszych. Najwięcej z nich dotyczyło przechodzenia w miejscach niedozwolonych, w pojedynczych przypadkach odnotowano naruszenie obowiązku poruszania się po lewej stronie drogi oraz braku elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Wobec niesfornych pieszych policjanci zastosowali 14 mandatów karnych i 6 pouczeń. W efekcie działań ujawnionych zostało ponad 80 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami.
Podsumowując prowadzone całotygodniowe działania pułtuskich policjantów należy przyznać, że miały one pozytywny wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego powiatu. W minionym tygodniu nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszych.

Bilans działań „Trzeźwość w przewozie osób”
24 października funkcjonariusze pułtuskiej komendy prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób. W efekcie działań „Trzeźwość w przewozie osób” mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 121 kierowców, w tym 16 kierowców busów i autobusów. Wszystkie osoby, które odpowiadały za bezpieczeństwo innych, były trzeźwe.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *