pultuszczak

Facebook


PEC – modernizacji ciąg dalszy

2016-04-06 9:01:34

W 2015 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Pułtusku wykonało inwestycję pod nazwą „Modernizacja układu odpylania spalin dla kotła KW 3 o mocy 5,9 MW oraz KW 2 o mocy 8 MW w kotłowni przy ul. Kolejowej 8”

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zgłosił ten obiekt do udziału w Finale XX Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2015”, jako najciekawszą modernizację ukończoną w 2015 roku.Zgłoszenie jest zamieszczone na stronie internetowej www.modernizacjaroku.org.pl pod pozycją 356, na liście obiektów w I etapie konkursu „Polska się Modernizuje 2015”.
Na 2016 rok zarząd przedsiębiorstwa zaplanował modernizację sieci ciepłowniczych na osiedlach Pana Tadeusza oraz Skarpa Dolna. Modernizacje polegać będą na wymianie istniejących sieci na preizolowane, co spowoduje mniejsze straty przy przesyłaniu ciepła do odbiorców. Ogłoszono przetarg na dostawę wyrobów preizolowanych.Roboty inwestycyjne PEC wykona własnymi siłami.Przewiduje się, że prace ruszą po 15 maja br., a zakończone zostaną przed sezonem grzewczym, tj. około połowy września 2016 roku.

Zbigniew Tołłoczko

Rzecznik Prasowy Spółek Gminy Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *