pultuszczak

Facebook


Pawelczyk ósmym zawodnikiem Mistrzostw Europy!

2017-07-27 12:48:42

Po nerwowych kwalifikacjach – 15 lipca na Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy – Krystian Pawelczyk zakwalifikował się do dwunastki najlepszych zawodników, którzy walczyli o medale

Po nerwowych kwalifikacjach – 15 lipca na Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy – Krystian Pawelczyk zakwalifikował się do dwunastki najlepszych zawodników, którzy walczyli o medale
To był duży sukces, gdyż startowało dwudziestu sześciu zawodników, a szesnastu z nich w bieżącym roku miało lepszy wynik od Pawelczyka. Finałowe zawody rozpoczęły się dzień później – 16 lipca. Po pierwszej serii rzutów nasz dyskobol zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym wystąpiło ośmiu zawodników. Faworyt zawodów – Bartłomiej Stuj – nie wytrzymał presji i nie zakwalifikował się do ścisłego finału. Tym samym Krystian był jedynym zawodnikiem reprezentującym Polskę w rzucie dyskiem. Ostatecznie wynikiem 56,75 m zajął ósme miejsce i jak powiedział jego trener – Witold Suski – jest ów wynik wielki sukcesem. Niewiele brakowało do uzyskania czwartego miejsca, lecz po rzucie na ponad 58 metrów sędziowie uznali, że próba została spalona.
Doping podczas rzutów Krystiana był olbrzymi. I dobrze, bo to były pierwsze zawody o tak dużej randze, w których wystąpił pułtuszczanin – dlatego nerwy było trudno opanować. Jeszcze przez godzinę po zakończonych zawodach nasz zawodnik rozdawał autografy i pozował do zdjęć z kibicami.
Obecnie Krystian nie ma czasu na świętowanie sukcesu – już 17 lipca pułtuszczanin powróci do Spały, gdzie przygotowuje się do dalszych startów. Teraz jego celem jest osiągnięcie wyniku 63 m, co pozwoli mu na start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. W walce, jak zwykle, wspierali go rodzice, siostra, znajomi i rodzina, którzy to przybyli do Bydgoszczy. To była miła niespodzianka.
Tymczasem Krystian śle podziękowania do Pułtuska dla tych, bez których wsparcia ciężko byłoby mu osiągnąć taki sukces!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *