pultuszczak

Facebook


Patriotycznie w Przemiarowie

2018-11-14 8:21:37

W miniony piątek, 9 listopada, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przemiarowie odbyła się przepiękna patriotyczna uroczystość z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości, pt. ZAŚPIEWAJMY DLA NIEPODLEGŁEJ

Tygodnik był również na oficjalnych miejskich uroczystościach, na podsumowaniu projektu edukacyjnego w pułtuskiej Czwórce, o czym będziemy pisać w kolejnych numerach. Przemiarowo ujęło nas podniosłą, a jednocześnie serdeczną atmosferą spotkania. To było wspólne międzypokoleniowe śpiewanie uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości, wśród których byli rodzice i dziadkowie, okoliczni mieszkańcy. Niejednemu łezka zakręciła się w oku, gdy rozbrzemiewała „Rota”, „Marsz marsz Polonia”, „Ballada o rotmistrzu Pileckim” – patronie szkoły, „Wojenko wojenko”, „Przybyli ułani” i inne. Dzieciaki, od przedszkolaków po uczniów 3 klasy gimnazjum, były bardzo przejęte swoimi występami i świetnie przygotowane. To wspólny wysiłek ich i nauczycieli, który przyniósł wspaniałe efekty. Akompaniował znany nam wszystkim Andrzej Ambroziak, który jest nauczycielem muzyki w przemiarowskiej szkole. Poprzedzający wspólne śpiewanie montaż słowno – muzyczny, przygotowały z uczniami panie polonistki – Anna Zajączkowska i Barbara Echalik. Było też wręczenie nagród w konkursie historycznym.
– Zebraliśmy tu lokalną społeczność, nasze środowisko, a to bardzo ważne, by razem się spotykać, a nie tylko reprezentować szkołę na zewnątrz, wychodząc na uroczystości ze sztandarem – powiedziała nam dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przemiarowie Bożena Kościk.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *