pultuszczak

Facebook


Panie Kukiz, do zobaczenia w sądzie

2016-12-22 8:49:48

Opozycja szuka PIOTROWICZÓW w szeregach PiS, Paweł Kukiz podał do publicznej wiadomości listę RZEPLIŃSKICH, czyli wykaz PZPR-owców i współpracowników SB w PO. Znajdują się na niej 23 nazwiska, a rozpoczyna ją Andrzej Rzepliński – sędzia wybrany na sędziego TK z poparcia PO, kończy Tadeusz Nalewajk – wiceszef MSWiA w rządzie Donalda Tuska z nominacji PSL

T. Nalewajk podał się do dymisji w styczniu 2008 roku ze względów osobistych. Według „Trybuny” – jak podaje Kukiz – powodem dymisji były materiały znalezione w IPN jakoby wiceszef MSWiA był tajnym pracownikiem służb specjalnych. Zarzuty okazały się nieprawdziwe, a T. Nalewajk został z nich oczyszczony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Werdykt brzmiał: złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne, nie był tajnym współpracownikiem służb specjalnych w PRL.
Tadeusz Nalewajk na swoim FB podał stosowne oświadczenie. Napisał: „Odpowiadam na publikację Posła Pawła Kukiza, wymienienie mojego nazwiska jako związanego w przeszłości z PZPR lub SB – ZNIESŁAWIENIE. Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnym wyrokiem w 2008 roku obalił te rewelacje. Panie Kukiz, do zobaczenia w sądzie”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *