pultuszczak

Facebook


Oznakuj swój rower

2020-07-22 11:41:12

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pułtuskiego, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku zachęca do znakowania rowerów. Dodatkowe oznakowanie, poprzez grawerowanie numerów na częściach rowerowych, da Policji możliwość weryfikowania legalności posiadanych jednośladów i sprawdzenia czy należą one do właściwej osoby. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

Chcąc oznakować rower, należy zgłosić się z jednośladem, dowodem tożsamości i dowodem kupna (paragon, faktura, umowa kupna) do Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku bądź Posterunku Policji w Pokrzywnicy/Świerczach w wyznaczonym terminie. Wymagane jest aby osoba zgłaszającą rower do oznakowania była pełnoletnia.

Należy pamiętać również o tym, aby jednoślady zgłaszane do oznakowania były sprawne pod względem technicznym i odpowiednio wyposażone. Przypominamy, że w warunkach gorszej przejrzystości powietrza oraz po zmroku, rower musi być wyposażony w sprawne światło przednie i tylne.

Znakowanie rowerów jest jedną z metod zabezpieczania ich przed kradzieżą. W celu uzyskania pełniejszego efektu należy uzupełnić ją o pozostałe metody jak np. stosowanie odpowiednich zapięć gdy pozostawiamy rower w miejscu publicznym. Ponadto aby nie stracić roweru należy przestrzegać kilka zasad dotyczących jego przechowywania, np.: rowerów nie powinno się pozostawiać na klatkach schodowych, w piwnicach, na balkonach, a jeżeli jest to konieczne – trzeba zainwestować w solidne drzwi i zamki.
W przypadku gdyby doszło do kradzieży warto dysponować fotografią oraz spisanymi numerami fabrycznymi i cechami trwałymi roweru, bowiem w znaczny sposób ułatwi to jego identyfikację i ustalenie właściciela.

TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, ul. Rynek 23,
poniedziałek – środa w godz.  9:00 – 14:00.

Posterunek Policji w Pokrzywnicy
czwartek – piątek, w godz. 9:00 – 14:00.

Posterunek Policji w Świerczach
czwartek – piątek, w godz. 9:00 – 14:00.

Pamiętajmy! Rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są  bardziej bezpieczne!

 

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *