pultuszczak

Facebook

Oszustki okradły seniorkę

2021-04-23 2:26:29

84-latka z Pułtuska została okradziona przez oszustki. Dwie młode kobiety przyszły do seniorki, aby rzekomo sprawdzić instalację wodną w jej mieszkaniu. Gdy starsza kobieta je wpuściła, okradły ją. Policja apeluje, aby nie dać się oszukać i kierować się zasadą ograniczonego zaufania

Sprawczynie wybrały mieszkanie starszej kobiety, poinformowały seniorkę, że muszą sprawdzić odpływy i piony wodne w bloku, ponieważ doszło do awarii i woda zalewa inne mieszkanie.
Jedna z kobiet poszła do kuchni, aby sprawdzić czy pod zlewem nie cieknie woda. Oszustka cały czas odwracała uwagę seniorki rozmową. W tym samym czasie, druga kobieta plądrowała mieszkanie. Poszkodowana, w wyniku działania oszustek, straciła kilka tysięcy złotych oraz srebrne medale pamiątkowe.
Apelujemy, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników pomocy społecznej, wnuczków, a nawet policjantów. Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych, działają w różnorodny sposób. Jeśli cokolwiek budzi nasz niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję.
Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego i łatwego wzbogacenia się, nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Bardzo często wykorzystują łatwowierność osób. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy, ani nie przekazujmy ich obcym, jak również nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…