pultuszczak

Facebook


Oszuści aresztowani

2020-04-29 10:23:27

Dwaj mężczyźni (29 i 36 lat) oszukali jedną z firm telekomunikacyjnych na blisko 20 tys. zł. Zawierali umowy,podszywając się pod pokrzywdzonych i pobierali na nich sprzęt elektroniczny. Decyzją sądu zostali aresztowani na 2 miesiące.

Realizując posiadane materiały operacyjne, policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą pułtuskiej komendy ustalili, że na terenie Pułtuska ma dochodzić do wyłudzeń sprzętu RTV. Przestępcy mieli to uczynić na podstawie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zakupów ratalnych telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 17 tys. zł. Podszywając się pod pokrzywdzonego, którego dane widniały na fakturze, chcieli zapewnić sobie anonimowość.
Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku. Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni: 29-letni mieszkaniec Legionowa i 36-latek z Płońska. Sprzęt, który pozyskali, to nie wszystko. Pod adresem zamieszkania jednego z zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli kolejny towar. M.in. telewizor i telefony. Ponadto w pojeździe, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.
Policjanci ustalili, że do przestępstw dochodziło również na terenie innych powiatów garnizonu mazowieckiego, a proceder mógł trwać od kilku miesięcy. Policjanci ustalają ilości zawartych fikcyjnych umów i osoby pokrzywdzone, do których trafiały faktury z prośbą o natychmiastowe uregulowanie opłat.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 8 lat więzienia.
Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *