pultuszczak
Oszukany przy zakupie pelletu

2023-10-11 11:20:41

Mieszkaniec gminy Świercze został oszukany podczas zakupu pelletu za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego. Mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, pomimo wpłaty ustalonej kwoty pieniędzy.

Do pułtuskiej komendy zgłosił się 67-letni mieszkaniec gminy Świercze, który padł ofiarą oszustwa. Z relacji mężczyzny wynikało, że na portalu ogłoszeniowym znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży pelletu. Wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto prawie 1500 zł za blisko 70 worków pelletu. Niestety, mężczyzna nie otrzym zamówionego towaru.

Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z pułtuskiej komendy, jednocześnie apelując o zachowanie ostrożności podczas internetowych zakupów. Uważajmy na oszustów, którzy zamieszczają fikcyjne ogłoszenia sprzedażowe licząc na szybki zysk. Przed dokonaniem zakupów, warto sprawdzić opinie o sprzedającym. W celu sfinalizowania transakcji najbezpieczniej wybrać sposób płatności „za pobraniem”, czyli bezpośrednio po otrzymaniu przesyłki u kuriera. To pozwoli uchronić nasze pieniądze przed oszustami.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *