pultuszczak

Facebook


Ósma Płococholandia na 102

2016-06-16 9:13:12

Płococholandia to święta kilku podpułtuskich wsi – Lipnik Starych, Kacic, Kokoszki i Płocochowa. W minioną niedzielę odbyła się jej ósma edycja. Bardzo udana. Organizowana przez płocochowską podstawówkę ma swoich licznych i wiernych bywalców oraz współtwórców

Ci współtwórcy to uzdolnieni uczniowie PSP w Płocochowie, członkowie klubu Senior – Wigor, pniewski zespół pieśni i tańca Dzieci Puszczy Białej, muzycy z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, ciechanowska licealistka Kinga Kisiel, piłkarze nożni. Wszyscy oni, prezentując się, dali popis swoich umiejętności i byli oglądani i słuchani z najwyższym zainteresowaniem.
Dodatkowe atrakcje? Na pewno wiele pozytywnego zamętu wprowadzili motocykliści z Ginojecka i Raciąża, zaprzyjaźnieni z Płococholandią. Najmłodsi mieli do dyspozycji wesołe miasteczko, na dorosłych czekał turniej rodzin. A ponadto przez dwie godziny można było poddać się bezpłatnemu badaniu poziomu cukru we krwi, ciśnienia, cholesterolu i wzroku. Pięć godzin dobrej zabawy, różnorodnej i na świeżym powietrzu! A dochód z imprezy (loteria fantowa – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem) przeznaczony będzie na zakup tablicy multimedialnej dla jednej z klas.
– Dopisała nam i pogoda, i goście, i stali bywalcy naszego święta. Widzę, że widownia zadowolona, że nasza Płococholandia przyciąga całe rodziny, a to nas cieszy. Chodzi nam przecież o to, żeby płocochowski piknik był czasem dla rodziny, a przy okazji wsparciem szkoły – powiedziała TYGODNIKOWI dyrektor Ewa Bochenek, matka chrzestna święta czterech wsi.
p┼В47

p┼В44

p┼В42

p┼В37

p┼В34

p┼В33

p┼В27

p┼В25

p┼В22

p┼В19

p┼В18

p┼В17

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *