pultuszczak

Facebook

Optymistycznie o Quick Parku

2015-12-23 1:26:10

Kilka tygodni temu, nasze miasto i powiat obiegła sensacyjna informacja, że na terenie byłych, zdewastowanych Koszar już w 2017 roku zostanie oddane nowoczesne centrum handlowo- usługowo – rozrywkowe o nazwie Quick Park

W informacji prasowej, przesłanej nam 25 listopada przez firmę Real2B, mogliśmy przeczytać, że: wielofunkcyjny obiekt powstanie w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta (starówki) w Pułtusku. Powierzchnia handlowa obiektu wyniesie 12 500 metrów kwadratowych, zaplanowano na niej około 20 sklepów i punktów usługowych oraz jedyne w regionie kino wielosalowe.

Centrum zaoferuje również komfortowy, bezpłatny parking na ponad 625 samochodów.

Inwestycja znajdować się będzie bezpośrednio przy Al. Wojska Polskiego i Al. Prymasa Tysiąclecia oraz przy drodze wojewódzkiej nr 618, stanowiącej główną arterię komunikacyjną miasta.

Budowa inwestycji potrwa około 12 miesięcy. Otwarcie przewidziane jest na 2017 rok.

Elementami wyróżniającymi projekt będzie kompleksowość oferty oraz obecność znanych i renomowanych marek. Wśród głównych najemców będzie: supermarket, salony liderów z branży modowej i obuwniczej, 4- salowe kino, operator RTV AGD, drogeria, apteka i salon sportowy.

Quick Park Pułtusk to inwestycja o wartości około 100 mln złotych.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem obiektu odpowiada firma Mallson Polska. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro MOFO Architekci z Krakowa. Inwestor: Developerem obiektu jest spółka Real2B Sp. z o. o., która wraz z Inwestorami, którymi są fundusz Retail Parks Fund FIZAN oraz Retail Development Management Sp. z o. o. , realizuje w sumie sieć kilkudziesięciu retail parków i centrów handlowych pod nazwą Quick Park na terenie całego kraju.

Zaskoczyły nas optymistyczne deklaracje, że obiekt zostanie oddany do użytku już w 2017 roku, dlatego chcieliśmy sprawdzić ich merytoryczne podstawy. Koszary są przecież nadal własnością prywatną, w dodatku terenem objętym nadzorem konserwatora zabytków. Wydawało nam się to się tym bardziej dziwne, że nikt jeszcze nie występował do pułtuskiego Urzędu Miejskiego o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz zaprzeczył jakoby ktokolwiek kontaktował się z nim w tej sprawie. Od ostatniego spotkania z właścicielką Koszar, które odbyło się dobrych kilka miesięcy temu, o tym terenie zrobiło się cicho. A wiemy przecież, ile trwa tak zwana “papierologia” związana z przygotowaniem takiej inwestycji. Trzeba uzyskać szereg pozwoleń, również od zarządców dróg, ale przede wszystkim konserwatora zabytków.

W związku z tymi wątpliwościami, skierowaliśmy do firmy Real2B nastepujace pytania: Czy są Państwo właścicielami terenu, na którym ma w Pułtusku powstać Quick Park? Skąd pewność, że dostaną Państwo stosowne pozwolenia na budowę tak dużego obiektu w centrum miasta? O ewentualny wniosek firmy, która ma budować u nas Quick Park zapytaliśmy również Krzysztofa Kaliściaka- konserwatora zabytków z delegatury w Ciechanowie. O odpowiedzi przyszło nam się trochę upominać, ale w końcu coś tam wiemy. Rozmawialismy z Agnieszką Drucis, która jest szefem marketingu Real2B. Poinformowała nas, że firma realizuje podobne inwestycje w Polsce. W przypadku Pułtuska jest na końcowym etapie negocjacji z właścicielem naszych Koszar. Wystepując z ofertą do przyszłych najemców pomieszczeń w centrum handlowym, które ma tu powstać, firma zdecydowała się również na opublikowanie informacji na ten temat w lokalnych mediach. Agnieszka Drucis twierdzi, że uzyskanie potrzebnych pozwoleń, zarówno od gminy, zarządców dróg, jak i konserwatora zabytków, to kwestia kilku miesięcy i z budową zamierzają ruszyć około września 2016 roku, więc jej zdaniem termin otwarcia Quick Parku w 2017 jest jak najbardziej realny.

Z kolei Krzysztof Kaliściak nadal nic nie wie o zamiarze zrealizowania takiej inwestycji na terenie zdewastowanych Koszar…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…