pultuszczak

Facebook

Wigilia w Kościele dla Pułtuska

2018-12-29 11:29:21

“TP” po raz pierwszy uczestniczył w spotkaniu wigilijnym wiernych z Kościoła dla Pułtuska. Odbyło się ono w kaplicy przy Daszyńskiego i miało uroczysty, a zarazem rodzinny i serdeczny przebieg, z udziałem sympatyków, przyjaciół KDP i burmistrza Wojciecha Gregorczyka

– Cieszę się, że ten wieczór będzie dla nas wszystkich nie tylko wspaniałym przeżyciem emocjonalnym, ale też duchowym. Wigilia Bożego Narodzenia to przecież czas, w którym wspominamy pamiątkę urodzin KRÓLA KRÓLÓW i PANA PANÓW – takimi słowami rozpoczął pastor Piotr Damps mowę powitalną. Szczególnie serdecznie powitał burmistrza Wojciecha Gregorczyka, poświęcając mu oraz Pułtuskowi wiele miłych słów.
Zebrani rozpoczęli spotkanie pieśniami, po których popłynęły słowa dziękczynne skierowane do Boga o “odkupienie naszych grzechów” i o “obecność Pana w naszym życiu każdego dnia”. Jedna z wiernych KOŚCIOŁA zwróciła się do Boga z prośbą o otoczenie opieką rodzin tragicznie zmarłych polskich górników. – I dziękuję CI, Panie, że możemy przychodzić do CIEBIE z każdą prośbą – dodała.
Tuż po życzeniach burmistrza Gregorczyka, pastor Damps wygłosił przesłanie, po którym wystąpiły dzieci towarzyszące rodzicom w spotkaniu opłatkowym.
Wigilię w Kościele dla Pułtuska zakończyły rozmowy przy wigilijnym stole.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…