pultuszczak
Olimpijczyk z Golądkowa

2022-06-27 10:09:44

Szymon Świercz – uczeń klasy 3 technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, w Zespole Szkół w Golądkowie, został laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie a patronem medialnym XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych była Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA.
234 uczniów i uczennic szkół w całej Polsce rywalizowało w eliminacjach centralnych XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które 27 i 28 maja odbyły się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.  28 maja w Auli Kryształowej SGGW wręczono dyplomy i nagrody dla najlepszych olimpijczyków startujących w 11 blokach tematycznych.
Wśród laureatów znalazł się Szymon Świercz – uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Jest to ogromne osiągnięcie, które otwiera mu drzwi do uczelni wyższych. Szymon to młody, ambitny człowiek, który doskonale wie, gdzie chciałby się znaleźć i co robić za 10 lat. Pragnie związać swoją przyszłość zawodową z pasją, jaką są zwierzęta. Po skończeniu szkoły zamierza rozpocząć studia, które pozwolą mu zostać lekarzem weterynarii. Marzy o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w tej branży. Sukces na olimpiadzie z pewnością będzie kolejnym ważnym krokiem na drodze to celu, jaki sobie wyznaczył.
Gratulujemy!!!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *