pultuszczak

Facebook


Okradziono starszą panią

2015-08-19 8:47:24

W zeszłym tygodniu, na terenie gminy Świercze, starsza pani została okradziona przez dwie kobiety oferujące ubrania i nakrycia na kanapy. Zginęła znaczna suma pieniędzy

Jedna z handlarek była w wieku około 70 lat, druga młodsza. Ubrane były w długie spódnice i wzorzyste bluzki. Robiąc duże zamieszanie, rozkładając narzuty, przysłaniały widok na mieszkanie 90 – letniej kobiecie. Wykorzystały nieuwagę pokrzywdzonej  i zabrały schowany w szafce woreczek ze znaczną sumą pieniędzy.
Policja apeluje o ostrożność podczas przyjmowania w domu nieznajomych osób. Nierzadko są to oszuści, którzy oferując różnoraki towar, wykorzystują nieuwagę oraz wiek pokrzywdzonych, plądrują mieszkanie. Jeżeli jest to możliwe, znaczne ilości pieniędzy trzymajmy w banku, a o fakcie pojawienia się w okolicy nieznanych , podejrzanych osób informujmy Policję.
Ważną sprawą również jest rozmowa ze starszymi osobami i ostrzeganie ich przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą wpuszczanie do domu nieznajomych osób.
Jednocześnie Policja zwraca się z prośbą o kontakt osoby, które w ostatnich dniach i podobnych okolicznościach były odwiedzane w miejscu zamieszkania. Do Państwa dyspozycji są telefony 23 692 72 00 lub 997.

 

Sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *