pultuszczak

Facebook


Okradziono starszą panią

2015-08-19 8:47:24

W zeszłym tygodniu, na terenie gminy Świercze, starsza pani została okradziona przez dwie kobiety oferujące ubrania i nakrycia na kanapy. Zginęła znaczna suma pieniędzy

Jedna z handlarek była w wieku około 70 lat, druga młodsza. Ubrane były w długie spódnice i wzorzyste bluzki. Robiąc duże zamieszanie, rozkładając narzuty, przysłaniały widok na mieszkanie 90 – letniej kobiecie. Wykorzystały nieuwagę pokrzywdzonej  i zabrały schowany w szafce woreczek ze znaczną sumą pieniędzy.
Policja apeluje o ostrożność podczas przyjmowania w domu nieznajomych osób. Nierzadko są to oszuści, którzy oferując różnoraki towar, wykorzystują nieuwagę oraz wiek pokrzywdzonych, plądrują mieszkanie. Jeżeli jest to możliwe, znaczne ilości pieniędzy trzymajmy w banku, a o fakcie pojawienia się w okolicy nieznanych , podejrzanych osób informujmy Policję.
Ważną sprawą również jest rozmowa ze starszymi osobami i ostrzeganie ich przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą wpuszczanie do domu nieznajomych osób.
Jednocześnie Policja zwraca się z prośbą o kontakt osoby, które w ostatnich dniach i podobnych okolicznościach były odwiedzane w miejscu zamieszkania. Do Państwa dyspozycji są telefony 23 692 72 00 lub 997.

 

Sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *