pultuszczak

Facebook


Okradli święte miejsce

2020-07-16 11:32:29

Wójt apeluje do mieszkańców o czujność

2 września 2019 roku dokonano uroczystego oficjalnego otwarcia Placu Jana Pawła II w Winnicy. Utwardzenie placu kostką brukową zostało wykonane ze środków budżetu gminy w kwocie 341.780,00 zł oraz ze środków funduszy sołeckich w wysokości 34.021,08 zł. Oficjalne otwarcie ogłosił wtedy wójt gminy Robert Wróblewski. Środki na zakup kostki brukowej przeznaczyły wsie: Budy-Zbroszki, Golądkowo, Mieszki-Leśniki, Nowe Bulkowo, Domosław, Poniaty-Cibory, Rębkowo, Skorosze, Skoroszki, Winnica, Winniczka, Zbroszki. Na placu znalazła się również figurka Matki Bożej, o które otoczenie gmina zadbała. Zakupiono krzewy róż i drzewka tak zwanej trzmieliny, za każde płacąc kilkadziesiąt złotych. Rośliny kupione ze środków gminy społecznie posadzili mieszkańcy, by plac wyglądał pięknie. Niestety, nie cieszyli się nimi długo. Po zaledwie kilku tygodniach wójt informuje bowiem o kradzieży krzewów spod figurki Matki Bożej na Placu Jana Pawła II przy kościele.
– Dziś zaskoczeni jesteśmy faktem kradzieży pięknych krzewów przy świętym miejscu. W związku z tym faktem prosimy mieszkańców o szczególne zwrócenie uwagi na teren przy ośrodku zdrowia i na skwer przy starej szkole.
Tam też wspólnymi siłami niedawno robiono nowe nasadzenia. Wójt powiedział Tygodnikowi, że kradzieży nie zgłaszał na policję, ale prosi mieszkańców o czujność, mając jednak nadzieję że do kolejnych podobnych incydentów nie dojdzie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *