pultuszczak

Facebook
Okradli pułtuszczanina metodą na BLIKa

2022-05-11 12:21:24

Pomimo wielu ostrzeżeń, wciąż niestety nie brakuje osób, które są okradane metodą na BLIKa. Tym razem pieniądze stracił mieszkaniec Pułtuska. Wczoraj wygenerował dwa kody BLIK, będąc przekonany, że pomaga swojej siostrze, która wysłała do niego wiadomość na popularnym komunikatorze

Po zatwierdzeniu kodów i podaniu numeru swojego konta, 67-latek zaczął podejrzewać, że został oszukany. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, haker przejął konto użytkownika na komunikatorze i podając się za krewną, nakłonił pułtuszczanina do wygenerowania kodów BLIK oraz zatwierdzenia transakcji. Oszukany mężczyzna stracił dwa tysiące złotych. Jak ustalili śledczy pieniądze zostały wypłacone w Bydgoszczy. 67-latek o przestępstwie powiadomiła policję.

Ostrzegamy! – oszuści nie rezygnują z popularnej metody na BLIK. Hakerzy przejmują konta na profilu społecznościowym i komunikatorach, podszywają się pod znajomych lub dzwoniąc podają się za pracownika banku. Aby uchronić się przed tego typu oszustwem należy stosować kilka prostych zasad – nigdy nie udostępniać danych konta bankowego, danych logowania na konto, danych karty kredytowej oraz kodu BLIK. Jeśli nasz krewny lub znajomy chce pożyczyć pieniądze, najpierw do niego zadzwońmy (oczywiście nie przez komunikator!). Niech wyjaśni sytuację.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *