pultuszczak
Odsiadka za bestialstwo wobec zwierzęcia

2023-10-03 3:20:11

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadziła postępowanie przeciwko Mateuszowi Damianowi S., przeciwko któremu skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrołęce akt oskarżenia, zarzucając mu dopuszczenie się przestępstwa znęcania nad zwierzęciem.

W dniu 14 września 2023r. Sąd wydał wyrok, na mocy którego uznał oskarżonego winnym tego, że w dniu 4 lipca 2022r. około godziny 18.00, w miejscowości Myszyniec na ulicy Plac Wolności, przy sklepie „Groszek”, znęcał się nad zwierzęciem w ten sposób, że kopnął z dużą siłą kota, w wyniku czego kot doznał utraty wzroku w lewym oku, niedowładu tyłu ciała, bolesności brzucha i zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, tj. o czyn z art. 35 ust. 1a ustawy o ochranie zwierząt.
Sąd za przypisane oskarżonemu przestępstwo wymierzył mu karę bezwzględną 1 roku pozbawienia wolności. Nadto orzekł też środek karny w postaci zakazu posiadania wszelkich zwierząt na okres 3 lat oraz nawiązkę w kwocie 2.000zł na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „OTOZ Animals”.

Wyrok nie jest prawomocny.
źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *