pultuszczak

Facebook


Odrobina łagodności

2015-06-23 8:56:45

Dziś felietonowo wyręcza mnie pani Lidia Chymkowska. Donosi: „Środowe popołudnie (10 czerwca; LO im. Piotra Skargi; Odrobina łagodności)  znów okazało się niezwykłe. Już po raz 6.  aula zamieniona została  w urokliwą kawiarenkę. Ciepłą atmosferę tworzyło  światło świec, na stolikach królowały  kwiaty pływające w misach wypełnionych wodą, jak zwykle nie zabrakło też przepysznych ciastek, upieczonych przez panie: Dorotę Kowalską  i Małgorzatę Matuszewską. A sama aula wypełniona była po brzegi – przyszli nie tylko stali uczestnicy spotkań, czyli młodzież, nauczyciele, rodzice i absolwenci szkoły. Tym razem na sali zasiedli również goście niespodziewani,  niezwykle sympatyczni – duża grupa przebywającej w Polsce młodzieży z Litwy wraz z opiekunami.
Wieczór („Co mi w duszy gra…”) obfitował  w niespodzianki. Nie tylko dlatego, że wśród występujących wielu było tych, których już uczniami nazwać nie można – tegorocznych maturzystów. Swoje własne kompozycje przedstawili: Michał Smutkiewicz, którego muzyki mieliśmy okazję słuchać na poprzednich spotkaniach, a także debiutujący w roli kompozytorów: Emil Górski i Szymon Fabisiak (który jest też autorem tekstu do jednej z dwóch wykonywanych przez siebie utworów). Niespodzianką był też występ gitarowego tria w składzie: Aleksandra Skoczeń, Dorota Skoroda i Julita Siemieniak. Dziewczęta zagrały piękne, pełne ciepła utwory rozpisane na trzy gitary – niezwykła to była uczta dla ucha.
Bardzo ciepło publiczność przyjęła występy solistów i duetów: Julity Siemieniak i Doroty Skoroda, Małgorzaty Wawrzyniak i pana Stanisława Rudnickiego, Adama Zaremby (już absolwenta szkoły), Justyny Sadowskiej (entuzjazm wywołała w piosence „Roztańczone nogi” z filmu „Halo, Szpicbródka”) i pp. Lidii Chymkowskiej i  Rafała Chmielewskiego. Pan Stanisław Rudnicki – to też już tradycja – rozbawił publiczność krotochwilną piosenką o żabce i jeżu. Jak zwykle ogromnie emocje wzbudził występ zespołu muzycznego w składzie: Tomasz Karwański, Adrian Rosłoniec, Karolina Wnorowska, Aleksandra Skoczeń, Jakub Piątek, Szymon Fabisiak, Weronika Piątek (tegoroczni absolwenci) – grupa przypomniała przeboje z lat 70. (ubrana odpowiednio do tamtej epoki… To fantastyczne afro na głowach!).
Zakończenie wieczoru było niezwykłe, pełne emocji i wzruszeń – zachęcony przez organizatorów jeden z zaproszonych gości przepięknie wykonał pełną tęsknoty piosenkę  o Wilnie; publiczność nagrodziła jego występ  owacją.
Spotkanie prowadziła jak zwykle niezawodna Kinga Kozłowska –  już absolwentka,  a partnerował jej, debiutując w tej roli, swobodny i elegancki Hubert Smoliński. Nad organizacją i przebiegiem czuwały panie: Marta Juzepczuk, Jolanta Wotawa, Lidia Chymkowska i  Dorota Kowalska”.

Kolejna ODROBINA już po wakacjach!

 

Komentarze

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *