pultuszczak

Facebook

Odpowiedział za fałszywą informację

2017-11-06 9:28:25

Mieszkaniec powiatu pułtuskiego wywołał niepotrzebną czynność Policji. 34-latek poinformował o zdarzeniu, które nie miało miejsca. Za swoje postępowanie odpowiedział przed sądem

We wrześniu br. w tutejszym Sądzie Rejonowym zapadł prawomocny wyrok wobec mężczyzny, który około pół roku temu poinformował dyżurnego pułtuskiej Komendy o zdarzeniu, które nie miało miejsca. Przekazując fałszywą informację, wywołał niepotrzebną czynność funkcjonariuszy. Z związku z „żartem” ze strony 34 – latka, na wniosek Policji, pułtuszczanin stanął przed Sądem. Został ukarany 600 – złotową grzywna.
Policja apeluje, że numery alarmowe nie służą do zabawy i podobne „dowcipy” mogą doprowadzić do tragedii. Wiedzieć o tym powinien każdy posiadacz telefonu komórkowego. Numer alarmowy ma uruchomić szybką akcję służb ratowniczych. Na szybką pomoc może czekać ofiara wypadku, a o jej życiu decydować mogą sekundy. Warto więc pamiętać o tym, że w momencie gdy blokowany jest numer alarmowy, pomocy nie otrzyma osoba, która jej naprawdę potrzebuje!
Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
art. 66 Kodeksu Wykroczeń
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…