pultuszczak

Facebook


Odpowiedzą za naruszenie nietykalności

2017-08-02 11:34:23

Wracamy do sprawy tajemniczej śmierci mężczyzny na stacji paliw w Przewodowie Parcelach

Wracamy do sprawy tajemniczej śmierci mężczyzny na stacji paliw w Przewodowie Parcelach

Od śmieci 40 – latka prawie rok. Do tragedii doszło w nocy z 20 na 21 sierpnia. Między trzema mężczyznami doszło do bójki i wtedy jeden z nich dostał cios pięścią w twarz, przewrócił się i nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Sekcja zwłok przeprowadzona tuz po zdarzeniu nie wyjaśniła przyczyn śmierci, dlatego konieczna była bardziej szczegółowa ekspertyza.

U prokurator rejonowej Jolanty Świdnickiej oficjalnie potwierdziliśmy to, co wcześniej przekazał nam brat zmarłego. Przeciwko sprawcom jego pobicia – Szymonowi D. i Marcinowi K. sporządzono już akt oskarżenia z artykułu 217 kk, czyli naruszenie nietykalności cielesnej. Dlaczego nie odpowiedzą za spowodowanie śmieci mężczyzny? Taki akt oskarżenia jest bezpośrednim następstwem zleconej i długo wyczekiwanej ekspertyzy, która wykazała, że 40 – latek zmarł na skutek niewydolności mózgu spowodowanej krwotokiem podtwardówkowym. Krwotok nastąpił po pęknięciu tętniaka, do którego może dojść w bardzo różnych okolicznościach, nie tylko wskutek gwałtownego uderzenia. Jak stwierdziła prokurator Świdnicka, nie można więc śmierci mężczyzny bezpośrednio powiązać z pobiciem na stacji paliw. Był to po prostu zbieg nieszczęśliwych okoliczności z tragicznym finałem.

Znamy stanowisko prokuratury. Rozprawa sądowa na pewno będzie emocjonująca, bo rodzina zmarłego nie może się pogodzić z taka kwalifikacją czynu. Co się wydarzy? Będziemy informować na bieżąco.
Art. 217 KK
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

Komentarze

1 komentarz

  1. tajemicza odpowiedz

    państwo dudzikowscy nie pozwolo żeby ich synulek poszedł siedzieć. za kasę można wszytko. i gdzie u nas sprawiedliwość … żałosne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *