pultuszczak

Facebook


Odpowiedzą za naruszenie nietykalności

2017-08-02 11:34:23

Wracamy do sprawy tajemniczej śmierci mężczyzny na stacji paliw w Przewodowie Parcelach

Wracamy do sprawy tajemniczej śmierci mężczyzny na stacji paliw w Przewodowie Parcelach

Od śmieci 40 – latka prawie rok. Do tragedii doszło w nocy z 20 na 21 sierpnia. Między trzema mężczyznami doszło do bójki i wtedy jeden z nich dostał cios pięścią w twarz, przewrócił się i nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Sekcja zwłok przeprowadzona tuz po zdarzeniu nie wyjaśniła przyczyn śmierci, dlatego konieczna była bardziej szczegółowa ekspertyza.

U prokurator rejonowej Jolanty Świdnickiej oficjalnie potwierdziliśmy to, co wcześniej przekazał nam brat zmarłego. Przeciwko sprawcom jego pobicia – Szymonowi D. i Marcinowi K. sporządzono już akt oskarżenia z artykułu 217 kk, czyli naruszenie nietykalności cielesnej. Dlaczego nie odpowiedzą za spowodowanie śmieci mężczyzny? Taki akt oskarżenia jest bezpośrednim następstwem zleconej i długo wyczekiwanej ekspertyzy, która wykazała, że 40 – latek zmarł na skutek niewydolności mózgu spowodowanej krwotokiem podtwardówkowym. Krwotok nastąpił po pęknięciu tętniaka, do którego może dojść w bardzo różnych okolicznościach, nie tylko wskutek gwałtownego uderzenia. Jak stwierdziła prokurator Świdnicka, nie można więc śmierci mężczyzny bezpośrednio powiązać z pobiciem na stacji paliw. Był to po prostu zbieg nieszczęśliwych okoliczności z tragicznym finałem.

Znamy stanowisko prokuratury. Rozprawa sądowa na pewno będzie emocjonująca, bo rodzina zmarłego nie może się pogodzić z taka kwalifikacją czynu. Co się wydarzy? Będziemy informować na bieżąco.
Art. 217 KK
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *