pultuszczak

Facebook

Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy

2020-08-27 1:51:29

45-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego ubliżał i szarpał funkcjonariuszy za mundur podczas wykonywanych czynności służbowych. Teraz odpowie za to przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia policjanci podczas służby narażają swoje życie i zdrowie. Nigdy nie wiedzą do końca, czego mogą się spodziewać po osobie, wobec której podejmują interwencję. Nie znają jej, nie wiedzą czy może ona posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie, czy jest notowana za poważne przestępstwa oraz czy jest pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających substancji. Za każdym razem muszą zachować wszelkie środki ostrożności, by chronić siebie, a także innych uczestników interwencji.

Właśnie w takiej sytuacji, kilka dni temu, zostali postawieni funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pułtuskiej Policji. Zainterweniowali wobec mężczyzny, który w miejscu publicznym spożywał alkohol. Niestety połączenie wysokoprocentowego napoju i napadu złości to mieszanka wybuchowa. Człowiek w tym stanie myśli, że ma nieograniczone pokłady energii i siły – 45 latek zaczął pałać nienawiścią do mundurowych. Z każdą chwilą było coraz gorzej, mężczyzna nie wykonywał poleceń, a ostatecznie rzucił się na policjantów szarpiąc ich za mundur. W konsekwencji wszyscy upadli na ziemię. Przez cały ten czas napastnik nie szczędził „łaciny” kierowanej w stronę obu funkcjonariuszy, ubliżając im przy tym od najgorszych.  Wobec agresywnego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego została zastosowana siła fizyczna w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanki. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 45 – latkowi zostały postawione zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…