pultuszczak

Facebook

Oddział Detoksykacyjny już działa

2019-08-03 12:18:53

W pułtuskim szpitalu będą odtruwać

Zdajemy sobie sprawę, że choroba alkoholowa jest problemem społecznym. Szpital Powiatowy Gajda – Med rozpoczyna walkę z tą chorobą. Od czerwca 2019 r. funkcjonuje w szpitalu Oddział Detoksykacyjny, który jest przeznaczony do LECZENIA ALKOHOLOWYCH ZESPOŁÓW ABSTYNENCYJNYCH – czytamy na stronie Gajda – med.

Oferują pomoc w powrocie do zdrowia powrót do zdrowia pacjentom m.in. z rozpoznaniem uzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Powrót rodzinom do normalności.

Pobyt na tym oddziale oraz skuteczna terapia są dla wielu osób uzależnionych początkiem drogi do całkowitej abstynencji.Oddział Detoksykacyjny pomaga w sytuacjach: ostrego zatrucia, zespołu abstynencyjnego, zespołu abstynencyjnego z majaczeniem również w przypadku używania kilku substancji psychoaktywnych, w tym alkoholu lub leków uspokajających i nasennych.

Tyle o oddziale. Będąc przy temacie szpitala, warto wspomnieć o nocnej pomocy, z której korzystają, okazuje się bardo licznie, pacjenci w godzinach wieczornych i nocnych oraz w weekendy. W ramach Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej Szpital Powiatowy Gajda – Med, tylko w ostatnie dwa weekendy czerwca przyjął około 260 pacjentów, którzy wymagali pomocy lekarza szpitalnego lub pielęgniarki. Byli to gównie pacjenci z: Makowa Mazowieckiego, gminy Wyszków, gminy Serock, gminy Nasielsk, powiatu pułtuskiego oraz Warszawy.

Szpital Powiatowy Gajda – Med, nie posiada Szpitalnego Oddziału Ratunkowego tzw. SOR-u, czyli wyodrębnionej komórki organizacyjnej szpitala, w której personel medyczny udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego (nie jest tym pogorszenie stanu zdrowia) lub życia – najlepiej wówczas wezwać pogotowie ratunkowe.

Natomiast w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (NiŚOZ), każdy ubezpieczony pacjent uzyska pomoc w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, która jest udzielana od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz dni wolne od pracy.

W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać:wizyty konkretnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem, recepty na stosowane stałe leki w związku ze schorzeniem przewlekłym; rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia, skierowania do specjalisty.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…