pultuszczak

Facebook


Odblaskowy piknik w Starym Bulkowie

2017-07-13 11:04:31

Piknik Odblaskowa Gmina (24 220 zł pozyskane od samorządu województwa mazowieckiego) zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin ZPO w Winnicy PRZYSTANEK WINNICA stał się ważnym wydarzeniem gminnym z licznym udziałem mieszkańców

Bogaty program pikniku skierowany był do dzieci i młodzieży, bowiem to młodych STOWARZYSZENIE ma w swojej pieczy. Oni to uczyli się bezpiecznego poruszania po drogach i w miasteczku ruchu drogowego, ale też uczestniczyli w różnorodnych zabawach i grach. Oddawali się również zabawie na dmuchanej zjeżdżalni.

A dorośli? Ci korzystali z „grillowanych pyszności i słodkich smakołyków”, z muzyki i tańca, jeśli mieli chęć przebierania nogami. Ponadto brali udział w ćwiczeniach na stymulatorach, testowali jazdę z alkogoglami, uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy. Ponadto z zainteresowaniem oglądali występ aktywnych winnickich seniorek, szkoda, że krótki.

Co jeszcze? Policjanci znakowali rowery, strażacy, policjanci i ratownicy medyczni prezentowali samochody specjalistyczne. Strażacy z winnickiej OSP dali pokaz ratowania uwiezionej w samochodzie osoby. Rodzice małych dzieci mieli okazję zapoznania się z prawidłowym montowaniem fotelika w aucie.

Piknik zorganizowały: prezes Stowarzyszenia Dorota Ciosek, skarbnik Marzena Tkaczyk oraz Agnieszka Krawczyk i Ewelina Kowalewska. Pani Dorota: – Jak powstało Stowarzyszenie? Lubię pracować z ludźmi i dla ludzi. Cieszę się, jak nam się udaje impreza, tak jak dzisiaj… Wszystko zaczęło się od projektu Z NAUKĄ W LAS. Projekt był fajny, podobał się, chociaż lało z nieba. Ale my jesteśmy twarde, nie poddajemy się. Dzięki ludziom, którzy nam pomagają i nas wspierają, działamy z zapałem. Pani Agnieszka: – A STOWARZYSZENIE? Wciąż nam brakowało pieniędzy dla dzieci, w szkole ich mało. I porwałyśmy się właśnie na takie dofinansowanie 5000 tysięcy, żeby coś dla dzieci zrobić, żeby coś zobaczyły, to dzieci z naszej gminy. – Mazowsze Lokalnie dało nam to pieniądze – podpowiada pani Marzena.

Pierwsza impreza PRZYSTANKU WINNICA to konkurs plastyczny (dla klas młodszych ze szkół podstawowych) na plakat Odblaskowa Gmina. Drugie wejście to było spotkanie pułtuskich policjantów z uczniami klas IV-VI w winnickiej szkole, potem z instruktorami jazdy. – I to wszystko było związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – mówi prezes Ciosek. – Kolejne zadanie to znowu spotkanie, tym razem z ratownikami medycznymi MEDIC TRANS – dla gimnazjalistów, zaś następne działanie to spotkanie z seniorami, policjantami i ratownikami medycznymi. No i dzisiejsze zadanie – dla dzieci i dorosłych. Pani Marzena: – Dzisiejszy piknik to podsumowanie tych naszych działań, dla mieszkańców nie tylko naszej gminy, nawet z sąsiednich powiatów. Strażaków mamy z Winnicy i Bulkowa, jest pan wójt Kowalewski i pan minister Henryk Kowalczyk. Są z nami także władze samorządowe, osoby, które nas wspierają finansowo i firmowymi produktami , to hojni darczyńcy, bardzo im wszystkim dziękujemy. Od pana Winnickiego mamy rower, który za chwilę będzie wręczony szkole… Pani Agnieszka: – Dobrze nam się pracuje z panią prezes Marią Kobylińską i jej Aktywnymi Emerytami, panie teraz prezentują modę na naszym piknikowym wybiegu…
Na takie pikniki wciąż jest bardzo duże zapotrzebowanie, szczególnie w wakacje, kiedy to, bywa, że dzieci się nudzą. A piknik PRZYSTANKU WINNICA wart był uwagi – uczył bezpieczeństwa na drogach i dawał odpoczynek od codzienności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *