pultuszczak

Facebook
Obywatel Ukrainy na ,,podwójnym gazie”

2023-02-28 6:20:15

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również rowerzyści czy piesi, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Pułtuscy policjanci podczas codziennej służby dążą do ujawniania i eliminowania z dróg kierujących „na podwójnym gazie”. Prowadzą także wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących i akcje medialne, lecz niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje

W minioną sobotę (25.02.) na terenie miasta, policjanci pułtuskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego obywatela Ukrainy, który kierował osobowym volkswagenem . Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promila alkoholu.Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku do dyspozycji prokuratora. Pojazd zabezpieczony na parking strzeżony.

48-letniemu obywatelowi Ukrainy za popełnienie przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec takich kierujących sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto każda osoba kierująca pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (po raz pierwszy) zobowiązana jest do zapłaty świadczenia w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. W przypadku popełnienia przedmiotowego przestępstwa po raz kolejny świadczenie to stanowi kwotę co najmniej 10 tysięcy złotych.

Policjanci apelują również, aby reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a także niezwłocznie powiadomić Policję.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *