pultuszczak

Facebook


Oby nie czekaj tatka latka

2016-02-09 10:20:07

Radni miejscy, wraz z kilkorgiem pułtuszczan, wybrali się na wizję lokalną, czyli ogląd terenu, a dokładnie chodników/parkingów przy ulicy Kombatantów i Traugutta

Radna Beata Kowalska: – Poprosiła mnie pani profesor Łapińska – Siarkiewicz o poprawę chodnika przy Traugutta. Są z nami również mieszkańcy Kombatantów. Tam chodniki są w stanie katastrofalnym. Za chwilę się tam przemieścimy. Postaramy się coś zadziałać. Pan burmistrz obiecał mi remont tej drogi w 2017/`18, ale będę walczyć, aby ulica Kombatantów była wyremontowana wcześniej.
I. Łapińska – Siarkiewicz: – Zgłosiłam do pani Beaty Kowalskiej, że bardzo zaniedbana i niebezpieczna jest ulica Traugutta (dolny odcinek – gmd). Chodnik jest wąski, trudno tam się przecisnąć, nie mówiąc już o inwalidach i matkach z wózkami. Ponadto wyznaczone przejścia są w złym miejscu.
Pani Elżbieta, mieszkanka Kombatantów 3: – Odkąd pamiętam, to ulica nie była remontowana. Od roku 2009 składaliśmy pisma do burmistrza w sprawie poprawy nawierzchni naszej ulicy. Miała być modernizowana i to w pierwszej kolejności… Ale jest, jak jest, aż w końcu zainteresowała się naszą ulica pani radna Kowalska. I tak mamy nadzieję, że ta ulica – w fatalnym stanie – zmieni swój wygląd, na co zasługuje. Teraz tan błoto, wertepy, powyłamywane chodniki, zniszczone parkingi. A za pawilonem PSS-u, przy Kombatantów 1, teren jest zdewastowany przez samochody, że trudno tam zaparkować, a parkingu z prawdziwego zdarzenia nie ma. Wstyd dla nas, dla mieszkańców i dla burmistrza, że się tym miejscem nie zajmie. Czy w końcu to się skończy? Czy ktoś się tym zajmie.
W wizji lokalnej uczestniczyli: Ryszard Rutkowski, Adam Prewęcki, Agnieszka Zaleska, Franciszek Piórek, Adam Nalewajk, Ryszard Befinger.
Ryszard Befinger: – W ogóle byliśmy już na kilku posesjach – na Białowiejskiej, na alei Wojska Polskiego, gdzie ktoś przeniósł tablicę PUŁTUSK… Tak, jesteśmy tu z różnych partii politycznych, ale opcja polityczna nie jest tu ważna, ważna jest wizja… A ja często uczestniczę w takich wizjach, bo radni nie widzą wszystkiego, nie wiedzą, gdzie trzeba poprawić ludziom standard życia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *