pultuszczak

Facebook


Oby nie czekaj tatka latka

2016-02-09 10:20:07

Radni miejscy, wraz z kilkorgiem pułtuszczan, wybrali się na wizję lokalną, czyli ogląd terenu, a dokładnie chodników/parkingów przy ulicy Kombatantów i Traugutta

Radna Beata Kowalska: – Poprosiła mnie pani profesor Łapińska – Siarkiewicz o poprawę chodnika przy Traugutta. Są z nami również mieszkańcy Kombatantów. Tam chodniki są w stanie katastrofalnym. Za chwilę się tam przemieścimy. Postaramy się coś zadziałać. Pan burmistrz obiecał mi remont tej drogi w 2017/`18, ale będę walczyć, aby ulica Kombatantów była wyremontowana wcześniej.
I. Łapińska – Siarkiewicz: – Zgłosiłam do pani Beaty Kowalskiej, że bardzo zaniedbana i niebezpieczna jest ulica Traugutta (dolny odcinek – gmd). Chodnik jest wąski, trudno tam się przecisnąć, nie mówiąc już o inwalidach i matkach z wózkami. Ponadto wyznaczone przejścia są w złym miejscu.
Pani Elżbieta, mieszkanka Kombatantów 3: – Odkąd pamiętam, to ulica nie była remontowana. Od roku 2009 składaliśmy pisma do burmistrza w sprawie poprawy nawierzchni naszej ulicy. Miała być modernizowana i to w pierwszej kolejności… Ale jest, jak jest, aż w końcu zainteresowała się naszą ulica pani radna Kowalska. I tak mamy nadzieję, że ta ulica – w fatalnym stanie – zmieni swój wygląd, na co zasługuje. Teraz tan błoto, wertepy, powyłamywane chodniki, zniszczone parkingi. A za pawilonem PSS-u, przy Kombatantów 1, teren jest zdewastowany przez samochody, że trudno tam zaparkować, a parkingu z prawdziwego zdarzenia nie ma. Wstyd dla nas, dla mieszkańców i dla burmistrza, że się tym miejscem nie zajmie. Czy w końcu to się skończy? Czy ktoś się tym zajmie.
W wizji lokalnej uczestniczyli: Ryszard Rutkowski, Adam Prewęcki, Agnieszka Zaleska, Franciszek Piórek, Adam Nalewajk, Ryszard Befinger.
Ryszard Befinger: – W ogóle byliśmy już na kilku posesjach – na Białowiejskiej, na alei Wojska Polskiego, gdzie ktoś przeniósł tablicę PUŁTUSK… Tak, jesteśmy tu z różnych partii politycznych, ale opcja polityczna nie jest tu ważna, ważna jest wizja… A ja często uczestniczę w takich wizjach, bo radni nie widzą wszystkiego, nie wiedzą, gdzie trzeba poprawić ludziom standard życia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *