pultuszczak

Facebook


Obronił tytuł

2016-06-01 1:21:28

Robert Gajda obronił tytuł mistrza świata medyków na dystansie 1500 m. Podobnie jak rok temu, zwyciężył na tym dystansie, tym razem w 37 mistrzostwach w Maribor w Słowenii

W tym roku po raz 37 odbyła się olimpiada medyków – Medigames w Maribor w Słowenii

Startowało w nich ponad 1000 zawodników z 47 krajów świata reprezentujących 17 profesji medycznych. Każdy kto udowodni swoją pracę na rzecz ochrony zdrowia może w niej brać udział, co powoduje że obok lekarzy startują pielęgniarze, rehabilitanci, technicy dentystyczni jak i asystenci medyczni (cokolwiek by to nie znaczyło). Sensu stricte nie jest to zatem rywalizacja lekarzy czy farmaceutów, a wszystkich razem. Oczywiście utrudnia to ja utrudnia.
– Staruję w kategorii C tj. 45-55 lat. Mam 53 lata, więc w grupie są też o 8 lat młodsi zawodnicy. Niezależnie od tego, nie mogę się wyleczyć z kontuzji ścięgna Achillesa, co uniemożliwia mi pełne przygotowanie – mówi Robert Gajda, reprezentant Polski, lekarz i menadżer. – Marokańczyk sprawił niespodziankę – szybko rozpoczął i nie zwalniał do samego końca. Cała grupa go odpuściła. Wszystkim wydawało się, że albo zejdzie, albo znacznie zwolni przed metą. W pewnym momencie miał już 70 metrów przewagi. Narobił mi na prawdę strachu. 500 m przed metą ruszyłem ostro i na 130 m przed finiszem dogoniłem go i wyprzedziłem. Pogoń kosztował mnie masę energii, tyle że na ostatnich 100 m udało mi się utrzymać tylko jednosekundową przewagę. Trzeci Włoch stracił do nas ponad 10 sekund co pokazuje jak ostro było na ostatnim kole. Achilles znowu uszkodzony, ale nie zerwany. Mam nadzieję że w Mistrzostwach Polski Weteranów (początek lipca) dam radę wystartować chociaż na jednym dystansie.
IMG_0070

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *