pultuszczak

Facebook


Nowy rynek już od czerwca

2018-03-29 12:02:18

W końcu dojdzie do długo wyczekiwanej zmiany w estetyce naszego rynku. Zamiast pola namiotowego będą jednakowe estetyczne stragany. I to już na koniec maja tego roku. Tak przynajmniej na swojej stronie informuje Urząd Miejski

Jak się dowiadujemy, 19 marca wyznaczona do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk Dorota Subda przy kontrasygnacie skarbnika Teresy Turek, podpisała umowę, której przedmiotem jest dostawa (wytworzenie i montaż) 20 sztuk straganów na rynku w Pułtusku. Wykonawca to Łukasz Kwiatkowski prowadzący działalność gospodarczą pod firmą P.U.DISIGN z siedzibą w Słopsku. Został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego. Zobowiązał się zrealizować przedmiot umowy w terminie do 31 maja tego roku za 414 000,04 zł brutto.

Stragany będą wykonane z drewnianych elementów konstrukcyjnych z drzewa modrzew europejski. Będą otwarte, dzięki czemu rynek nie będzie sprawiał wrażenia zabudowanego. Drewniane stragany z dwuspadowym dachem wyposażone są w blat do ekspozycji towaru z trzystopniową regulacją wysokości lub możliwością całkowitego demontażu natomiast dla handlujących został przewidziany podest. Nogi oraz podstawa straganu oparte zostały na metalowej konstrukcji tak, aby drewno nie miało bezpośredniego kontaktu z podłożem. Nogi będą również posiadały system poziomujący , który pozwoli na stabilne ustawienie straganu na nierównym podłożu rynku. Prosta konstrukcja, stonowane kolory straganów i namiotów oraz ich rozmieszczenie wprowadzają harmonię w zagospodarowaniu rynku a targowisko staje się jego integralną częścią

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn.: „Gospodarka przyjazna środowisku” w ramach Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe, Tytuł projektów – Wzrost regionalnego potencjału turystycznego w Pułtusku poprzez ochronę obiektów zabytkowych.

Oprócz poprawy estetyki i uporządkowania części handlowej, stragany otrzymają również funkcję gastronomiczną. Po zakończeniu handlu zostaną udostępnione sąsiadującym kawiarniom oraz cukierniom do wykorzystania jako miejsca siedzące na zewnątrz dla klientów.

Zdjęcie: Tak mają wyglądać nowe stragany na pułtuskim rynku. Choć sceptycznie nastawieni mieszkańcy mówią, że na obrazku przypomina to karmnik dla ptaków, to i tak wygląda o niebo lepiej niż różnokolorowe pasiaste namioty. Koncepcję przygotowała inż. arch. kraj. Aleksandra Wnorowska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *