pultuszczak

Facebook


Nowy plac zabaw!

2015-07-14 10:57:30

W piątkowe popołudnie, 3 lipca, plac przed moim oknem migotał różnokolorowymi balonami. Zebrało się na nim sporo dzieci i rodziców

Nadszedł wtedy moment otwarcia nowo wybudowanego placu zabaw. Rozmawiałem z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko -Własnościowej przy ul. Krajewskiego, Markiem Karaskiewiczem.

Panie prezesie, plac zabaw tu był, więc dlaczego trzeba było wybudować nowy?

Pierwsza sprawa, to bezpieczeństwo dzieci. Urządzenia takie jak bujawki i równoważnie były spróchniałe i przestarzałe. Piaskownica nie była chroniona przed odchodami zwierząt i wszystkie urządzenia były porozrzucane po całym, dużo większym placu.

Jaki jest koszt budowy takiego placu?

Całkowity koszt z wyrównaniem powierzchni, zbudowaniem ogrodzenia oraz z wyposażeniem to około 30 tysięcy złotych. Oczywiście są to pieniążki mieszkańców osiedla.

Czy w takim razie plac będzie ogólnodostępny?

Nie zamykamy placu przed nikim, chociaż dla tych starszych, którzy mają zaległości z dzieciństwa, ograniczymy dostęp po godz 22…

Czy Pan się spodziewał, że na otwarcie przyjdzie tyle dzieciaków i rodziców?

Naprawdę nie sądziłem, że będzie to tak udana impreza. Zaprosiliśmy Olgę Nitkowską -Brejnak z fantastycznymi dzieciakami z jej szkoły tańca Swag oraz Alicję Karaskiewicz z zespołem Terefere. Były ciastka, cukierki, napoje i dobra muzyka. Było malowanie twarzy. Po godzinie  dwudziestej nikt nie opuszczał placu.

Plac zabaw ukończony, a co dalej, jakieś plany inwestycyjne na osiedlu?

Mamy plany, których na razie nie będę ujawniał. Powiem tylko, że myślimy o starszej młodzieży.

Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.   

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *