pultuszczak

Facebook


Nowy komendant przejął obowiązki

2018-09-28 1:32:12

W sobotę, 15 września, przed komendą Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania obowiązków nowemu komendantowi powiatowemu bryg. Maciejowi Piątkowi

Wzięli w niej udział minister Henryk Kowalczyk,st. bryg. Bogdan Łasica mazowiecki komendant wojewódzki PSP, przedstawiciele władz samorządowych z miasta i powiatu, kierownicy jednostek, przedstawiciele służb mundurowych, strażacy z ościennych miejscowości, emerytowani komendanci PSP oraz strażacy ochotnicy, księża, rodzina i przyjaciele nowego komendanta. On sam nie krył wzruszenia i emocji przy symbolicznym powitaniu ze sztandarem. Potem były gratulacje, życzenia sukcesów i satysfakcji z pracy od ministra Henryka Kowalczyka, przedstawicieli naszych samorządów, Tadeusza Nalewajka – prezesa zarządu powiatowego OSP, kolegów strażaków. Głos zabrał między innymi st. bryg. Bogdan Łasica, który powiedział o Macieju Piątku wiele dobrego.
– Panie brygadierze, dotychczasową służbą w Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, z którą związał się pan od początku swojej kariery,dał pan świadectwo dobrego przygotowania zawodowego, profesjonalizmu zarówno w tym wymiarze zawodowym, ale także ludzkim. Wiele dobrych działań związanych ze współpracą z ochotniczymi strażami pożarnymi, które stanowią jakże ważne ogniwo w systemie bezpieczeństwa na terenie powiatu pułtuskiego, ale także na obszarze krajowego systemu ratownictwa. Wielokrotnie wsparcie ochotniczych straży pożarnych przynosiło znakomity efekt. To pana zaangażowanie, doskonałe przygotowanie, profesjonalizm gwarantują, że komenda będzie funkcjonowała na wysokim poziomie. Myślę że tak liczny udział szeregów ochotniczych straży pożarnych, jak i szanownych gości na czele z panem ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, daje pewność wsparcia dla działań komendanta powiatowego, które będą służyć bezpieczeństwu społeczeństwa powiatu pułtuskiego, bo to jest najważniejszym celem naszej służby, ale także działalności ochotniczych straży pożarnych (…).
W swoim wystąpieniu komendant Maciej Piątek podziękował za liczne przybycie na uroczystość wszystkim zgromadzonym, a swoim zwierzchnikom za zaufanie, jakim go obdarzyli powierzając mu tak poważne stanowisko. Obiecał też nieustanne dążenie do polepszenia jakości działań zarówno strażaków zawodowych, jak i ochotników z naszego terenu, budowanie coraz lepszej atmosfery pracy, która na skuteczność działania na pewno wpływa, Do tego dochodzą oczywiście szkolenia, doskonalenie zawodowe i dosprzętowienie straży. Życzymy samych sukcesów, byśmy czuli się bezpieczni. Przy tej okazji dziękujemy naszym strażakom za codzienną ofiarną służbę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *