pultuszczak

Facebook


NOWY BLOK TBS

2020-02-12 12:02:37

Oddany został do użytku nowy blok TBS przy Jana Pawła II 19 A

– To jest budynek XXI wieku, estetyczny, standard wyższy niż deweloperski, mieszkania pod klucz, trzy klatki, 48 mieszkań, z sześciu lokali rozciąga się przepiękny widok na Narew  – wylicza  prezes TBS Paweł Krężołek. – Wyposażony jest w wózkownię, suszarnię i piwnice dla każdej z klatek. Niestety, piwnice nie są wprost proporcjonalne do wielkości mieszkań – taki stan zastaliśmy i za późno było na zmiany planów. Takie rzeczy jak instalacja gazowa mogliśmy nadrobić, innych już nie.

W korytarzach znajdują się szafy techniczne, drewniane, kryjące instalacje. Największe metrażowo mieszkanie liczy 53,9  metry kwadratowe, najmniejsze 30,01.  Czynsz – 14,51 zł  za metr kw. (bez mediów), z tego kredyt BGK około 10 zł.

Teren przed blokiem jest już po części zagospodarowany krzewami i drzewami. Są ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, miejsca parkingowe. P. Krężołek: – Ten budynek nie jest wybudowany w takim modelu stricte TBS-owskim, czyli z wkładem partycypacyjnym mieszkańców. Gdyby był wybudowany z wkładem, a wkład może być do 30 % kosztów budowy, to takie mieszkanie można by było sprzedać. Tu mamy budynek wybudowany ze stu procent środków własnych gminy, spółki i kredytów BGK, więc tych lokali nie będzie można nigdy sprzedać, chyba że się zmieni ustawa, na co się nie zanosi. Prezentowane tu  mieszkania wchodzą w skład tzw. krajowego zasobu mieszkaniowego i –  podkreślę jeszcze raz  – nie są do sprzedaży.  

GMD
To oni oprowadzali nas po nowo oddanym bloku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *